Skip to content

Działania biura w czasie pandemii

Znajdujemy się aktualnie w wyjątkowym okresie, którego nikt na początku 2020 roku nie mógł się spodziewać. Trwająca pandemia oraz panujące restrykcje zmobilizowały nas do zmiany formy naszej pracy oraz kontynuowania rozpoczętych działań w sposób zdalny.

Na ten moment możemy powiedzieć, że pomimo wielu przeciwności, działania naszego biura w żadnym segmencie nie zostały wstrzymane, a wyznaczone terminy realizacji naszych inwestycji są podtrzymane. Na tę optymistyczną informację z pewnością ma wpływ bardzo dobra współpraca z bankiem SGB w Mosinie oraz niezawodni wykonawcy, którzy przy zachowaniu środków ostrożności realizują kolejne etapy harmonogramu inwestycji. Cieszy nas fakt, że wiele spraw urzędowych, które jeszcze niedawno można było załatwić jedynie osobiście – dziś zostały dostosowane do panującej sytuacji i zostały sfinalizowane „na odległość”.

Zdajemy sobie sprawę, że nie wszystkie segmenty naszej gospodarki mogą funkcjonować jak dawniej i są branże, które nadal nie mogą świadczyć swoich usług albo musiały je ograniczyć. W związku z tym wprowadziliśmy szereg usprawnień dla osób, które podtrzymały swoje decyzje zakupowe związane z domem lub mieszkaniem. Rezerwacje, które podpiszemy w najbliższym czasie, możemy wydłużyć na okres 2 miesięcy lub w przypadku otrzymania odmownej decyzji kredytowej, zwracamy pełną kwotę wpłaconą na poczet rezerwacji.

Rok 2020 to dla nas rok wielu nowych projektów oraz wyzwań. Nie chcemy ograniczać naszych planów związanych z Śniadecki Development sp. z o. o.. Przed nami cztery nowe projekty oraz kolejne etapy powstających inwestycji. Z każdą kolejną zdobywamy nowe doświadczenia, pozwalające nam optymalizować planowanie i realizację następnych.

Wiele osób pyta o to, jak zachowają się ceny domów oraz mieszkań w Poznaniu i nie tylko. Według nas na ten moment nie ma powodów do tego, aby ceny mieszkań na rynku pierwotnym miały się obniżyć. Zwłaszcza domy z ogrodami, które w najbliższej perspektywie będą bardziej pożądane od zatłoczonych bloków w centrum Poznania. Wielu klientów nadal podtrzymuje swoje decyzje zakupowe, a na nowe nieruchomości w Poznaniu cały czas jest duże zapotrzebowanie. Po miesiącach spędzonych w mieszkaniu nadejdzie chęć przeprowadzki do domu z ogrodem. Taki wybór daje nieograniczoną możliwość spędzania czasu na świeżym powietrzu, co doceniane jest zwłaszcza wiosną i latem. Nie każdy ma bowiem czas na weekendowe wycieczki poza miasto. Własny ogród to duża swoboda, pozwalająca na wiele form spędzania wolnego czasu.

Aktualna sytuacja w naszej opinii jest zupełnie inna od kryzysu, jaki miał miejsce w 2007 roku, między innymi ze względu na coraz lepszą sytuację dochodową Polaków. Coraz więcej zarabiamy i w dodatku mamy rekordowo niskie stopy procentowe. Według GUS liczba gospodarstw domowych cały czas rośnie, nie mamy już tylu rodzin wielopokoleniowych pod jednych dachem i coraz częściej mieszkamy sami. Obecnie średnia krajowa pozwala nam na zakup 0,8 mkw – w porównaniu do III kwartału 2007, gdzie było nas stać na 0,32 mkw za średnią krajową. Jest to główny powód wzrostu cen nieruchomości.

Życzymy w tym okresie wszystkim naszym klientom oraz osobom śledzącym nasze kanały społecznościowe dużo zdrowia, spokoju i odwagi do sprostania wszelkim wyzwaniom w dzisiejszych czasach.